starostlivosť a materiály

Naše materiály a správna starostlivosť

Každý náš dizajnérsky doplnok je špecifický aj vďaka použitým materiálom. Neustále sa snažíme vyhľadávať nové a funkčné materiály, ktoré spĺňajú naše kritéria, z ktorých sú následne vyrobené prototypy produktov. Ak sa materiál osvedčí, produkt je zaradený do produktovej rady. Pri výbere vhodných materiálov si dávame záležať hlavne na zložení, pôvode, kvalite, spracovaní a technológií spracovania.

z čoho je vyrobený produkt

PLANT MAT

Zloženie materiálu podložky je 52% ekologicky vypestovaná bavlna a 48% recyklovaný polyester. Vodeodolnosť povrchovej vrstvy a udržateľnosť podložky zabezpečuje špeciálna vrstvy vytvorená zo včelieho vosku. Preto je možné, že pri používaní vzniknú jemné škrabance, ktoré nemajú vplyv na funkčnosť podložky. Ak objavíte na okraji podložky malé dierky, sú to pozostatky z tkáčkeho stroja. Z našich hodnôt značky SPON vyplýva, že výroba podložiek PLANT MAT je zero waste, preto majú niektoré časti podložky estetiské odlišnosti. Jemné nedokonalosti robia z každej PLANT MAT tú vašu jedinečnú a krásnu. My v SPON tomu hovoríme stopy života a ľudskosti.

PLant mat

Aká je správna starostlivosť?

Ako sa správne starať o podložku PLANT MAT, aby vydržala čo najdlhšie, uvádzame niekoľko rád a tipov:

  • vodeodolná vrstva je vytvorená špeciálnou technológiou zo včelieho vosku, preto neošetrujte podložku PLANT MAT inak ako čistou vodou
  • na umývanie podložky používajte studenú alebo mierne vlažnú vodou
  • na odstránenie nečistôt použite prúd vody, sprchy či záhradnej hadice
  • na zotretie nečistôt použite dlaň alebo prírodnú jelenicu
  • povrchovú vrstvu nedrhnite tvrdými kefami, ani inými ostrými čistiacimi nástrojmi