SPOZNAJ SPON

Náš príbeh

SPON je značka záhradkársky doplnok a príslušenstva jediná svojho druhu na Slovensku. Zakladateľka a dizajnérka značky Barbora Bakošová sa venuje pestovaniu izbových rastlín už viac ako 10 rokov. S prírodou je však v blízkom vzťahu od narodenia. Pochádza z horného Považia, kde trávila detstvo na poliach, lúkach, v lesoch a pri vodných tokoch a jazerách. “Príroda je náš domov, preto by sme mali mať čo najviac prírody aj v našich domovoch.” Na prírode je nádherné ako sa dokáže byť sebestačná a zo svojich nedokonalostí robí svoje prednosti. Je to nekonečný zdroj inšpirácie a sily.

2020
Koncept vytvorenia dizajnérsky doplnkov SPON
2021
Navrhnutie prvého produktu PLANT MAT
1979
Ut turpis purus bibendum proin

“Pestovanie rastlín a záhradkárčenie nám nedovolí zostarnúť, pretože stále zostáva veľa snov a nádeje čo všetko by sme ešte mohli zrealizovať a zažiť, ak zasadíme správne zrnko. Potom už stačí, ak budeme trpezliví a vkladať to našich aktivít lásku a budeme vďační za to kam až môžeme vyrásť.

Barbora Bakošová
Our Story in Numbers
Founded
0
Employees
0 +
Stores
0

Morbi sodales aliquam quis sollicitudin risus a facilisi aliquet laoreet viverra purus

Nibh in dignissim risus posuere mattis amet, nisl convallis tortor etiam placerat placerat leo, auctor pellentesque curabitur in magnis mi eu laoreet quam molestie netus volutpat elementum in egestas quam nulla odio mus volutpat, porttitor ullamcorper platea eu velit convallis nibh leo donec porttitor ultrices convallis massa porttitor.

Founding Father

Porttitor rhoncus, velit sagittis, aliquet cursus quis eleifend egestas ullamcorper turpis faucibus sit turpis sollicitudin.

Juan Lopez
Pablo Quinn
Jim Hendrick
PODSTATA PRODUKTOV

Podstata

Produkty SPON sú vytvorené ekologicky, tak aby prírodu podporovali nie len u vás doma, ale aj pri svojom vzniku. Svojim kvalitným prevedením, budú s vami celé roky pestovať rastliny, ktoré budú prinášať radosť vám a aj vášmu okoliu. Ich jednoduchý no prepracovaný dizajn, ktorý je inšpirovaný japonským konceptom Wabi Sabi a prírodnými bohatstvami Slovenska, je navrhnutý tak, aby ste svoje záhradkárske doplnky nemuseli schovávať, ale naopak, aby mohli zostať ako doplnok.

VÝROBa

Naša výroba

Jednou z hodnôt značky SPON je lokálnosť. Preto vytváranie návrhov, prototypov a vlastná výroba prebieha v Bratislave, kde podporujeme miestnych výrobcov. Materiál PLANT MAT je narezaný vysokovýkonným laserom, aby boli kraje stabilné. Ostatné aplikácie sú ručne prišívané a prikované. Kým sa k vám dostane hotový záhradkársky doplnok od značky SPON prejde minimálne cez štyroch remeselníkov.

DODÁVATELIA

Naši dodávatelia

Vyhľadávame dodávateľov, ktorí majú rovnaké hodnoty ako naša značka. Záleží nám aby bola ich výroba ekologicky udržateľná, materiál bol fairtrade vypestovaný alebo vytvorený z recyklovaných materiálov. Textil odoberáme z britskej firmy, ktorá sa venuje tkaniu od roku 1880 a majú patentovaný spôsob vytvárania vodeodolnej vrstvy s včelím voskom. Zvyšné materiály máme od slovenských a českých dodávateľov.

Pestuj spolu s nami a buď prvý, ktorý sa dozvie o nových produktoch, záhradkárskych tipoch a radách. Ak potrebuješ pomocť alebo sa pochváliť svojimi záhradárskymi úspechmi napíš nám.